Aktualności

 • Dzień Latawca 2015

   

  Dnia 19 września 2015 r. o godzinie 14.00, przy wiatraku w Dębem, odbył się po raz trzeci konkurs pod nazwą "Dzień Latawca".

  Latawce były oceniane w 5 kategoriach: najlepiej wykonany, latawiec płaski, skrzynkowy, kupny i najwyżej latający. Nowość stanowiła oddzielna konkurencja dedykowana przedsiębiorstwom i instytucjom pod nazwą: "Latawiec firmowy".

  Najlepszym uczestnikom tradycyjnie wręczono nagrody rzeczowe i upominki, a dla pracowników zwycięskiej firmy nagroda-niespodzianka do odbioru na ściance wspinaczkowej w Lubaszu.  Nie zabrakło oczywiście latawca Edukacji Lubasz, jednak w czasie prób doznał „urazów”, które nie pozwoliły mu wziąć udziału w konkursie głównym.

  Uczniowie Edukacji Lubasz zadbali o najmłodszych: oprócz malowania twarzy pomagali przy organizacji imprezy, wspierając organizatorów na każdym kroku.

  Choć wiatr w tym roku nie szalał, impreza jak zwykle spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców gminy Lubasz i okolic.

   
 • WITAJCIE PO WAKACJACH!

  Upalny, wrześniowy ranek. Na terenie Kampusu Edukacji Lubasz tłok… Niestety, to nie żadne ćwiczenia, ale rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2015/2016. Ze łzami w oczach żegnamy wakacje
  i ponownie witamy się ze szkołą.

  Jako pierwsza głos zabrała pani dyrektor – Renata Małecka, która powitała wszystkich serdecznie. Szczególne słowa zostały skierowane do uczniów, którzy po raz pierwszy przekroczyli mury lubaskiej szkoły. Po trudach obozu adaptacyjnego uczniowie Liceum Ogólnokształcącego o profilu wojskowym i pożarniczym otrzymali mundury, natomiast uczniowie techników zostali dumnymi posiadaczami strojów profilowych, a tym samym stali się pełnoprawnymi członkami edukacyjnej społeczności.

  Na inauguracji obecni byli nie tylko uczniowie, ale także członkowie zarządu Edukacji Lubasz, grono pedagogiczne, rodzice oraz zaproszeni goście, a wśród nich: ks. Mirosław Wawrzyniak – proboszcz Sanktuarium Królowej Rodzin w Lubaszu, dr Andrzej Zduniak – Rektor Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu, Aleksander Grembowski z Wielkopolskiego Stowarzyszenia Aktywnych Rezerwistów oraz Piotr Kriese – Komendant Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych.

  Rok 2015/2016 to rok szczególny dla Edukacji Lubasz, bowiem w tym roku szkolnym pierwszy raz maturę będą zdawać nie tylko uczniowie Liceum Ogólnokształcącego, ale także uczniowie czwartych klas Technikum Weterynarii, Hodowli Koni oraz Usług Fryzjerskich. Miejmy nadzieję, że rok, który właśnie się rozpoczął przyniesie wiele nowych doświadczeń i umiejętności, a Wam maturzyści już teraz życzymy powodzenia, zarówno w przygotowaniach do tego ważnego wydarzenia, jaki i na samym egzaminie maturalnym.

   
 •  

  Obóz adaptacyjny

  W 30 sierpnia 2015r rozpoczął się obóz adaptacyjny dla uczniów klas pierwszych o profilu mundurowym. Komendantem obozu został Pan Damian Łuczak opiekun profilu pożarniczego. Szkoleniem musztry zajęli się Pan Krzysztof Stróżyński opiekun profilu policyjno - wojskowego i Pan Robert Dymek nauczyciel EDB. Wspomagali nauczycieli uczniowie klas starszych, szczególnie dowódca szkoły Laura Piechota oraz uczniowie klasy III Krzysztof Krawczyk, Konrad Wagner, Sandra Pigła, Bartosz Trumpakais i klasy II Jagoda Pawelec, Karolina Chmielewska.  Po zapoznaniu z planem uczniowie pod opieką kolegów z klas drugich i trzecich przystąpili do zaplanowanych działań. Rozpoczęła się regularna nauka i mała rywalizacja jak idzie o jakość wykonywanych zadań. Uczyli się etyki munduru, hymnu szkoły, musztry.

  31 sierpnia nastąpiło zakończenie obozu.  Podsumowania dokonał Komendant obozu Pan Damian Łuczak. Wyróżniono najlepszy pluton, który w zmaganiach podczas drugiego dnia obozu wygrał rywalizację drużynową w takich konkurencjach jak : tor policyjny, strzelanie oraz tor z przeszkodami. Po podsumowaniu wyników najlepsi grupowo okazali się uczniowie klasy Ia. Trzeba zaznaczyć, że uczniowie w tym dniu walczyli również z tropikalnym upałem.

  W klasyfikacji indywidualnej wśród dziewcząt zwyciężyły:

  1. Bajan Marcjanna – 90 pkt

  2. Magdziarz Klaudia – 78 pkt

  3. Rachwalik Ewa – 74 pkt

  a wśród chłopców

  1. Wagner Wiktor – 174

  2 Fórman Rafał –165

  3.Matkowski Karol – 147

  Zwycięski pluton otrzymał od Pani dyrektor lody, a zwycięzcy indywidualnych konkurencji owoce oczywiście nie obyło się bez lodów dla uczniów i kadry obozu. Może chociaż chwilowo ochłodziły one wyjątkowo upalny dzień.

  Dziękuję wszystkim nauczycielom, opiekunom internatu oraz uczniom zaangażowanym w przeprowadzenie tego przedsięwzięcia.

   
 • Maj to miesiąc urodzin polskiego papieża, a on sam jest patronem Ochotniczych Hufców Pracy. Więcej … BIEG PAPIESKI  

 • Weekend majowy to czas wyjazdu Polaków głównie nad morze i upragnionego odpoczynku. Można też czas ten spędzić zupełnie inaczej … czyli ucząc się patriotyzmu. Więcej … DZIEŃ FLAGI  

 • W dniach 15-17 2015 roku w Bydlinie, Krzywopłotach, Ogrodzieńcu, Siemianowicach Śląskich i Dąbrowie Górniczej odbywał się IV Ogólnopolski Turniej Klas o Profilu Mundurowym. Więcej … IV OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ KLAS O PROFILU MUNDUROWYM  

Liceum Ogólnokształcące o profilu policyjno-wojskowym

PROGRAM NAUCZANIA

 

Program policyjno - wojskowy stanowi dodatkowy element w zakresie kształcenia ogólnego
w liceum ogólnokształcącym. Realizacja programu odbywać się będzie w oparciu o autorski program nauczania. Oprócz przedmiotów ogólnokształcących, program nauczania zawiera:

 

Wiedzę o służbach mundurowych ( Policja, wojsko, ABW, BOR, SW, CBA, SG)

 • zasady naboru,

 • testy sprawnościowe,

 • służba w Policji,

 • służba w wojsku,

 • musztra,

 • spotkania z funkcjonariuszami i żołnierzami,

Wstęp do prawoznawstwa

 • prawo karne i wykroczeń,

 • prawo administracyjne,

 • prawo cywilne,

Terenoznawstwo,

Szkolenie strzeleckie,

Techniki samoobrony,

Ratownictwo paramedyczne.

 

Profil policyjno-wojskowy ma na celu skuteczne przygotowanie kadetów do postępowania rekrutacyjnego w ramach naboru do wojska, Policji i innych służb mundurowych. W ramach zajęć omawiane są zagadnienia dotyczące zakresu funkcjonowania administracji publicznej, bezpieczeństwa publicznego, pragmatyki zawodowej służb mundurowych. Kadeci biorą udział w turniejach, zawodach organizowanych przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Aktywnych Rezerwistów (wizyty w CSWL Poznań, bazy lotnictwa transportowego i taktycznego), szkoleniach organizowanych przez KWP w Poznaniu, sprawdzianach kompetencyjnych „Czarny Beret”, „Gwiazda wolności” oraz innych organizowanych w kraju dla klas o profilu mundurowym.

 

NAUKA I MUNDUR

 

Nauka w Liceum o profilu policyjno-wojskowym trwa 3 lata. Zajęcia profilu policyjno-wojskowego przygotowują do dalszego kształcenia w uczelniach resortowych, bądź do podjęcia służby w Policji, wojsku, czy też innej służbie mundurowej. Szkoła zapewnia zajęcia z psychologiem przygotowujące do testów psychologicznych i rozmowy kwalifikacyjnej. Ukończenie szkoły gwarantuje dodatkowe punkty w trakcie naboru do Policji!

Klasy profilu policyjno-wojskowego są klasami mundurowymi – wszyscy zakwalifikowani kandydaci są zobowiązani do wykupienia obowiązujących w szkole sortów mundurowych, które są obowiązkowym strojem w czasie zajęć lekcyjnych (mundur noszony jest 4 razy w tygodniu oraz podczas uroczystości szkolnych i świąt państwowych). Kadeci zakwaterowani w Kampusie biorą udział w rozruchu porannym oraz dodatkowych zajęciach z musztry policyjnej i wojskowej. Wszyscy kadeci mają możliwość brania udziału w dodatkowych zajęciach – sekcje sportowe, siłownia, zajęcia strzelecki, i wiele innych.

Profil policyjno-wojskowy to gwarancja ciekawego zawodu, stabilnego zatrudnieni i możliwości realizowania swoich pasji. Jeżeli jesteś wysportowany, ambitny, umiesz dostosować się do zasad i reguł obowiązujących w służbach mundurowych, pragniesz pogłębić swoją wiedzę – czekamy na Ciebie w Edukacji Lubasz!!!

 

REKRUTACJA

Rekrutacja przebiega tak samo jak do innych klas liceów ogólnokształcących. Dla kandydatów do klas o profilu policyjno-wojskowym organizowany jest pod koniec sierpnia kilkudniowy obóz integracyjny pozwalający zapoznać się z regulaminem i zasadami obowiązującymi w szkole, oraz podstawami musztry. Ponad to, od kandydatów do profilu policyjno-wojskowego wymagane jest:

 1. Zaświadczenie o braku przeciwwskazań medycznych do nauki w klasie o profilu policyjno-wojskowym (lekarz pierwszego kontaktu).

 2. Oświadczenie rodziców o zgodzie na wyjazdy dziecka na obozy kondycyjne, marsze, zawody, w trakcie 3-letniego cyklu nauki.

 3. Pozytywny wynik egzaminu wstępnego – egzamin polega na zaliczeniu policyjnego testu sprawności.

 

Szkoła objęta jest patronatem

 

WIELKOPOLSKIEGO KOMENDANTA WOJEWÓDZKIEGO POLICJI W POZNANIU

WIELKOPOLSKIEGO STOWAŻYSZENIA AKTYWNYCH REZERWISTÓW

WYŻSZEJ SZKOŁY BEZPIECZEŃSTWA W POZNANIU

 

Copyright © 2010